Glowyskinshop.com

Wellderma Chadew teatree herb tox peeling pack 150ml

Lek 1,990

 Kjo paketë e fuqishme peeling që përmban përbërës natyralë antiinflamatore, rrit qarkullimin e qelizave të lëkurës dhe eleminon qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurën e lëmuar dhe të rigjallëruar. Është i mbushur me ekstrakt të gjetheve të pemës së çajit për të qetësuar lëkurën e irrituar, pluhur çaji jeshil dhe ekstrakt i artemisia capillaris për të forcuar barrierën e lëkurës, per te trajtuar aknet dhe qetesuar skuqjet. Kjo maskë organike permban gjithashtu çaj jeshil qe bën lëkurën tuaj të butë, elastike dhe të hidratuar mire.

 Aplikojeni në lëkurë të pastruar dhe shpëlajeni pas 15 minutash me ujë të vakët. 

Përfitimet:

*Heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë me mikro spikulat duke e lënë lëkurën të pastër dhe të freskët.

*Gjethja e pemës së çajit, pelini dhe pluhuri i çajit jeshil ndihmojnë në forcimin dhe rikthimin e vitalitetit të lëkurës së lodhur.

*Ndihmon në lehtësimin e stresit të lëkurës dhe promovon rigjenerimin për një çehre të lëmuar dhe rrezatuese.

 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi