Glowyskin lindi si blog per kujdesin e lekures para dy vitesh. Shume shpejt u krijua nje komunitet i vogel me gocave shume te sjellshme dhe mbeshtetese. Cdo jave, pervec review te produkteve qe kisha perdorur dhe keshillave qe postoja, diskutonim ne lidhje me shume tema dhe ndanim eksperienca ne story.

Si nje person qe ka vuajtur nga aknet prej vitesh, kisha provuar pafund produkte per ti trajtuar por shumica prej tyre nuk kishin funksionuar.

Ndryshimet rrenjesore, lekura ime mikse, sensitive dhe proakneike i ka patur vetem me produktet koreane.

Kush na ka ndjekur qe nga fillimi, e di mire qe une kam qene adhuruese e produkteve koreane prej vitesh. Tani kam 5 vite qe nuk i ndaj me nga rutina ime. Arsyen pse, do jua zbuloj pak me vone.

Pas shume e shume kerkesash, vendosa te sjell vetem produktet qe kishin dhene rezultate te dukshme ne lekuren time. Prandaj dhe koleksioni ne fillim ka qene i vogel, me 25-30 produkte 

Si nje skincare junkie, paresore per mua ishte qe produktet te kishin liste perberesish qe vertete benin ndryshime ne lekure. Asnjehere nuk kam sjelle produkte qe nuk i kisha testuar me pare.

Edhe pse hyrja ne treg e nje inovacioni si Kbeauty u pa me syrin e konkurrences nga linja te tjera kozmetike, ajo u prit jashtezakonisht mire nga ndjekeset tona.

Me kalimin e kohes, mikeshat e mija virtuale (nuk dua ti quaj kliente), u sugjeronin produktet tona miqve dhe familjareve te tyre. Kjo ka qene arsyeja kryesore pse jemi rritur kaq shume. Marketingun e ka bere gjithmone klienti. Kenaqesine me te madhe e merrja kur me shkruanin ndjekese te reja qe donin te blinin produkte tek ne vetem sepse jua kishin sugjeruar mikeshat.

Me rritjen e kerkesave,  nuk e perballoja dot te gjithe punen vetem. Prandaj vendosa te zgjeroj stafin.

Stafi yne eshte akoma i vogel, por tani perbehet nga 5 persona shume te perkushtuar qe punojne me shume deshire.

Mijra produkte koreane ekzistojne sot ne treg dhe produkte te reja prezantohen vazhdimisht me nje shpejtesi befasuese. Duke patur parasysh kete, nuk eshte e pazakonte qe femrat koreane te shpenzojne 40 minuta ne rutinen e tyre te kujdesit te lekures. As nuk eshte per tu habitur fakti qe perendimoret ndihen sikur shkelqimi i lekures se tyre eshte i pakapshem dhe pertej cdo mundesie.

Ketu ju vijme ne ndihme ne! Tek Glowy Skin ne besojme qe rutina koreane per kujdesin e lekures nuk ka pse te jete kaq e komplikuar. Ne fakt ne po krijojme nje qasje te re, qe thjeshton procesin pa sakrifikuar efektivitetin, duke perfshire rutina te personalizuara (sepse lekura e gjithesecilit eshte unike) qe cdokush mund ta beje, edhe ne ditet me te ngarkuara.

Në kulturën e lashtë Koreane, besohej se bukuria e jashtme pasqyronte vetveten e brendshme; ajo bukuri e vërtetë erdhi nga të pasurit e lëkurës rrezatuese. Që nga 700 P.k., Koreanet kanë studiuar, zhvilluar dhe dokumentuar metodat me efektive te kujdesit ndaj lëkurës. Këto metoda u krijuan për të arritur në rrënjën e problemeve, jo vetëm për të fshehur ose maskuar papërsosmëritë. Ata besuan, dhe ende besojnë qe nuk është kurrë e mjaftueshme që lëkura të shfaqet e përsosur, lëkura në të vërtetë duhet të jetë e përsosur.

Për më tepër, gratë koreane vërtet shijojnë te gjithe procesin e kujdesit për lëkurën e tyre. Ata i kushtojnë vëmendje të madhe kushteve të ndryshimit të lëkurës për shkak të ndryshimeve të motit, stresit dhe hormoneve, . Ata sigurohen që të rregullojnë rutinat e tyre për të adresuar çdo çështje që mund të shkaktojnë ndryshime të tilla. Ata e kuptojnë që kur e duam lëkurën tone, ajo do na e shperbleje.

Falë një tregu konkurues, industria koreane e bukurisë vazhdon të përpiqet të përmirësojë suksesine tyre, duke ofruar produkte të reja me çmime të ulëta, pavarësisht përbërësve me cilësi të lartë. Me çdo zbulim revolucionar, ata afrohen dhe afrohen me përsosmërinë e tekstures se lëkurës. Dhe një bonus shtesë? Paketimi është gjithmonë i bukur. Sic e lexuat mesiper ne po krijojmë një qasje të re për rutinen Koreane, duke e bērë më të lehtë dhe më argëtuese të kujdesesh për veten.MOS HARRO TIE MERITON ATE