Glowyskinshop.com

Tocobo Bio Watery Sun Cream SPF50+ PA++++

Lek 1,590 Lek 2,190

Një krem ​​i butë vegan i bërë me ekstrakt fasule mung për të ndihmuar në zbutjen e lëkurës së irrituar dhe për të siguruar hidratim të thellë. Për të krijuar mbrojtje maksimale nga rrezet UV edhe gjatë aktiviteteve në natyrë, formula kombinon bazat e ujit dhe vajit që përmirësojnë vetitë e mbrojtjes nga dielli.

1. Ekstrakt i fasules së artë (fasule mung) 1000ppm - efekt qetësues, ushqyes, hidratim. Mung është quajtur prej kohësh "kundërhelmi i 100 sëmundjeve të ndryshme" dhe është përdorur në mbarë botën për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës për shkak të vetive të theksuara anti-inflamatore. Para popullarizimit të sapunit, fasulet e mungit fërkoheshin me fasule të kuqe dhe përdoreshin si pastrues për lëkurën. Përveç kësaj, fasulet e mungit kanë një efekt qetësues efektiv, si dhe mbushin lëkurën me minerale dhe antioksidantë të dobishëm, duke mbrojtur lëkurën nga ndikimet negative të jashtme dhe duke rritur elasticitetin e saj.

2. Acidi hialuronik 1000 ppm - Molekula e acidit hialuronik është në gjendje të mbajë lagështinë 100-1000 herë më shumë se pesha e saj. Si rezultat, qelizat mbrohen nga dehidratimi dhe lagështia nuk avullohet për shkak të pengesës pa peshë që formohet në sipërfaqen e epidermës. Përveç kësaj, kërpudha e akullit përmban 50 herë më shumë vitaminë D sesa kërpudha popullore Shiitake, dhe është gjithashtu e pasur me Beta-Glukan, e cila ju lejon të arrini lëkurë të bukur dhe të shëndetshme.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi