Glowyskinshop.com

Tiam Snail & Azulene Sleeping Mask 80ml

Lek 2,490

Një maskë gjumi  e mbushur me azulene dhe 85% sekretim të kërmillit të cilat janë të njohura për përshpejtimin e shërimit të plagëve, nxitjen e rinovimit të qelizave dhe reduktimin e shenjave të hershme të plakjes. Ky produkt rrit nivelin e lagështisë duke forcuar barrierën e lëkurës gjatë gjithë natës dhe ndihmon në rikthimin e elasticitetit të lëkurës për një pamje rinore.

Përshkrimi

Panthenoli dhe Betainea formojnë barrierë lagështie për të reduktuar humbjen e lagështisë dhe për të mbajtur ujin në lëkurën tuaj më gjatë. Azulene dhe Allantoin freskojnë lëkurën e stresuar nga stimujt e jashtëm dhe rivendosin lëkurën e shëndetshme dhe të rehatshme.

-85% filtrati i sekretimit të kërmillit rigjeneron intensivisht lekuren,  me hidratim shpërthyes dhe përmirëson pamjen e elasticitetit të lëkurës.

Si ta përdorni:

  1. Përdoreni në fazën e fundit të rutinës së kujdesit të lëkurës, aplikoni një sasi të moderuar të formulës në fytyrë dhe tampononi lehtë për t'u përthithur.
  2. Shpëlajeni mirë me ujë të vakët të nesërmen në mëngjes.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi