tiam

Tiam my signature C source 30ml

Lek 2,190

C source eshte serum shume potent qe permban 20% acid ascorbik. Ka veti te fuqishme rigjeneruese dhe ndihmon ne zbehjen e shenjave.

𝑽𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
•Ka veti shume te mira antioksiduese.
•Nxit prodhimin e kolagjenit dhe elastines!
•Ka veti shume te mira antirrudhe, lufton radikalet e lira, zbeh dhe trajton rrudhat.
•Rigjeneron lekuren dhe ndihmon ne mbylljen e shenjave te thella ne lekure.
•Zvogelon aparencen e poreve.
•Zbeh shenjat e akneve ,shenjat kafe dhe hiperpigmentimin.
•Vitalizon lekuren dhe i jep shkelqim.
•Permireson teksturen e lekures.
•Redukton pikat e zeza.

𝙁𝙤𝙧𝙢𝙖𝙩𝙞: 30ml

𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:🍋
Acid ascorbik - nxit rigjenerimin e lekures, zbeh shenjat, zvogelon poret
Sodium hyaluronate- - antirrudhe, hidratues, terheq dhe mban lageshtiren brenda lekures.
Panthenol- hidratues, antiinflamator.
Niacinamide -zbeh hiperpigmentimin dhe shenjat post akne, pastron poret, zvogelon aparencen e poreve,trajton aknet, ka veti antirrudhe.
Beta glucan-ka efekt antirrudhe(nxit prodhimin e kolagjenit), antiinflamator, antioksidant, shpejton procesin e sherimit te plageve.

•Perdorimi:
- Nese nuk keni perdorur asnje here produkte me vitamine C, javet e para keshillohet te miksohet me nje serum ose esence tjeter. Mund te perjetoni djegie te lekures ose skuqje ne momentin e aplikimit, qe eshte totalisht normale nga nje produkt me vitamine C.
Ka persona qe perjetojne purging ‘dalja e akneve te thella ne siperfaqe ‘ qe ndiqet me pas nga pastrimi i lekures.

•Extra tip: te gjitha produktet qe permbajne me Vitamine C, duhen mbajtur ne frigorifer. Gjithashtu i mbeshtjell me nje leter alumini. Pasi e hap serumin e aplikoj shume shpejt dhe e mbyll shishen menjehere. Kjo nuk lejon oksidimin e vitamines C. Mbajeni sa me larg nxehtesise dhe drites se diellit !

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi