Glowyskinshop.com

The Saem Gem Miracle Black Pearl O2 Bubble Mask 105gr

Lek 2,690

Maska e oksigjenit e pasur në pluhurin e perlave të zeza nga marka koreane The Saem, kur vendoset në lëkurë, shndërrohet në një shkumë që depërton thellë në pore dhe nxjerr papastërtitë. Karakteristikat shëruese të perlave janë njohur që nga antikiteti: Kleopatra dhe perandorët kinezë e përdorën atë për të ruajtur rininë, bukurinë dhe shëndetin.
Ai ngop qelizat e epidermës me antioksidantë, hidraton dhe tonifikon mirë, stimulon proceset e rigjenerimit dhe rrit prodhimin e elastinës.
Ndihmon në heqjen e njollave të errëta, normalizon nivelin e ujit dhe vajit ne lekure, zbut lëkurën, ndricon tonin e lekures, dhe gjithashtu ul skuqjen. Maska Bubble Black Pearl O2, që përmban oksigjen dhe ekstrakt të perlave të zeza, tkurret poret ndërsa heq qelizat e vdekura të lëkurës. Kjo maske eshte krijuar nga një teknologji unike - kur është në kontakt me lëkurën dhe nën ndikimin e ajrit, struktura xhel e maskës kthehet në një shkumë të butë oksigjeni. Kjo shkumë prej mijë flluskash të vogla ngop lëkurën tuaj jo vetëm me oksigjen, por me të gjithë përbërësit që përbëjnë maskën.

Flluska e oksigjenit + Perla e zezë ju jep rezultate 5-në-1:

1. Ndriçues dhe shkëlqim i lëkurës.

2. Detoksifikimi & Pastrimi i lëkurës me flluskë të gazuar.

3. Eksfolimi dhe heqja e qelizave të vdekura të lëkurës dhe papastërtitë e poreve.

4. Zvogelimi i poreve.

5. Furnizimi me lëndë ushqyese.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi