Glowyskinshop.com

THANK YOU FARMER SAFE SUN FLUID AGE 0880 SPF50+ PA++++ 100ml

Lek 3,190

Ky krem ​​mbrojtës nga rrezet e diellit permban filtra minerale (fizik) me dioksid titaniumi 7,99% qe siguron mbrojtje të plotë ndaj rrezeve UVA / UVB (ultraviolet-A dhe -B) duke e mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të qetësuar.  Ky krem ​​dielli mineral që është i sigurt për t’u përdorur për anëtarët e familjes të të gjitha moshave. Një zgjedhje fantastike për lëkurën e ndjeshme, nuk permban vajra minerale, vajra esenciale as alkool dhe ka një efekt ftohës në lëkurë falë Luleve të Qiparisit dhe ekstrakteve të Luleve Matricaria të cilat kane veti antiinflamatore. Niacinamide dhe centella asiatica veprojne për ti dhene shkëlqim lëkurës, luftojne njollat errëta dhe ndihmojnë në barazimin e tonit të lëkurës për një përfundim rrezatues. 

Centella Asiatica: Bimë shëruese, anti-inflamatore. Stimulon sintezën e acidit hialuronik, një antioksidant i fortë që hidraton lëkurën.
Niacinamide: Parandalon efektet e plakjes në lëkurë duke stimuluar sintezën e ceramideve, duke forcuar barrierën e lëkurës, duke zbehur njollat ​​e errëta dhe zvogëlimin e vijave të holla dhe rrudhave.


Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi