Glowyskinshop.com

THANK YOU FARMER Rice Pure Gel and Cream 80ml

Lek 3,490

Rice Pure Gel and Cream eshte nje hidratant unik xhel-krem 2 në 1 qe permban nje sere perberesisht antioksidues dhe rigjenerues

Kremi hidratues është formuluar me ekstrakt të fasules së mung (mung bean) shume i pasur me antioksidantë të shoqëruar me ekstrakt orizi dhe ekstrakt fiku. Kjo formulë unike mund të personalizohet sipas nevojave tuaja specifike të lëkurës, kështu që ju mund të përdorni një ose të dy formulat së bashku për ta mbajtur lëkurën të ndritshme dhe të shëndetshme. Kremi eshte i personalizueshëm, kështu që ju mund ta vendosni  sipas deshires tuaj, ndryshoni raportin xhel-krem në varësi të asaj që lëkura juaj po ju bën të ditur se ka nevojë. Cilësia e xhelit qetësues është e përkryer për hidratimin, qetësimin dhe sqarimin e lëkurës, ndërsa struktura e pasur e kremit forcon dhe bllokon humbjen e hidratimit.

Perberesit kryesore:

Ekstrakt Orizi : I pasur me mbi 100 lloje antioksidantësh si vitamina E, acidi ferulik dhe acide yndyrore omega.
Centella Asiatica: Bimë shëruese, anti-inflamatore. Stimulon sintezën e acidit hialuronik, një antioksidant i fortë që hidraton lëkurën.
Ekstrakti i fikut: Një antioksidant i provuar që mbron lëkurën nga humbja e ujit transepidermal, dhe mund të ndihmojë në qetësimin e lëkurës së shtrënguar dhe të thatë, të prirur ndaj skuqjes.
Niacinamide: Parandalon plakjen e parakohshme duke stimuluar sintezën e ceramideve, duke përmirësuar barrierën e lëkurës, zbehur njollat ​​e errëta dhe duke zvogëluar vijat e imta dhe rrudhat.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi