Glowyskinshop.com

SOME BY MI RETINOL INTENSE REACTIVATING SERUM 30ml

Lek 3,090 Lek 3,990
Serumi Retinol Intens Riaktivizues është i mbushur me retinol, retinal dhe bakuchiol për të rritur elasticitetin e lëkurës dhe për të reduktuar shenjat e plakjes. Është krijuar me teknologjinë e patentuar elastike-liposome për të shpërndarë përbërës aktivë thellë në lëkurë. Formula e butë jep një përfundim jo ngjitës, hidratues pa asnjë acarim. Rekomandohet edhe për lëkurat e ndjeshme.
Përmban Panthenol, një derivat i vitaminës B që forcon barrierën e lëkurës dhe e mbron atë nga acarimet e jashtme. Gjithashtu përmban Ceramide dhe Beta-glukan për të hidratuar lëkurën dhe për të minimizuar humbjen e lagështisë.
3-Kombinimi aktiv i Retinolit: Retinol 0.1% + Retinal 1ppm + Bakuchiol 5000 ppm.
Një kombinim retinol me 3 përbërës aktivë që përmirëson rrudhat e lëkurës pa irritim.
Panthenol 10,000 ppm + Beta-glukan 300 ppm + Ceramide + TRUECICA™️.
Mbron lëkurën nga irritimet e jashtme dhe minimizon humbjen e lagështisë nga lëkura.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi