Glowyskinshop.com

Some by mi Propolis B5 glow Barrier Calming Cream 60g

Lek 2,690

Një hidratues ushqyes për lëkurën që synon lëkurën e trazuar, lëkurën e irrituar, të dehidratuar si dhe lëkurën e yndyrshme.

I mbushur me propolis, vitaminë B5, mjaltë manuka, pelte mbretërore, ceramide, acid hialuronik dhe SOME BY MI's Truecica™️, ky hidratues ofron efekt anti-inflamator, qetëson aknet, zbut rrudhat dhe krijon lëkurë me shkëlqim. I përshtatshëm për një gamë të gjerë shqetësimesh të lëkurës, duke përfshirë lëkurën e trazuar, të irrituar, të dehidratuar dhe të yndyrshme.

Përbërësit kryesorë

Ekstrakt propolisi (70 %)-ka veti anestetike, antioksiduese dhe antitumorale, nxit rigjenerimin e indeve dhe e forcon sistemin imunologjik. Është një substsncë smole të cilën vetëm disa prej bletëve punëtore duke filluar nga dita e 21 të e jetës së tyre e mbledhin nga lulet dhe lëvozhgat e druve dhe të bimëve.

 Ekstrakt mjalti, glikol butileni, glicerinë, niacinamide, 1,2-hexanediol, ekstrakt Centella Asiatica, panthenol (1 %), ujë gjethesh Melaleuca Alternifolia (Tea Tree), Ekstrakt i Fermentit Lactobacillus, Jelly Royal Dylli i bletës, Ekstrakt i gjetheve Centella Asiatica, Ekstrakt i gjetheve Artemisia Princeps,ujë etj.

Si të përdorni:

Masazhoni në fytyrë si hapin e fundit të rutinës suaj bazë të kujdesit të lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi