Glowy Skin Albania

Some By Mi AHA-BHA-PHA 30 days Miracle Toner 30 ml

Lek 650
𝑪𝒇𝒂𝒓𝒆 𝒆𝒔𝒉𝒕𝒆?
-Tonik eksfolues qe trajton aknet, permireson teksturen e lekures, heq pikat e zeza dhe qelizat e vdekura, zvogelon poret.
-Nje nder toniket me te perdorur te momentit per shkak te perberesve efektive qe luftojne aknet. ——————
𝑽𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
•Trajton aknet dhe shenjat e akneve.
•Permireson teksturen e lekures.
•Heq qelizat e vdekura dhe permireson teksturen e lekures.
•Zvogelon poret dhe shperben pikat e zeza dhe pikat dhjamore.
•Pershpejton rigjenerimin qelizor.
•Parandalon formimin e komedoneve.
•E le lekuren te lemuar dhe i jep shkelqim.


𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
AHA- pershpejtojne rigjenerimin e qelizave, siguron njetrajtshmeri te lekures, pastron poret.
BHA(acid salicilik)- eshte mjaft efektiv ne trajtimin e akneve. Pastron poret ne thellesi, antibacterial, antifungal, antiinflamator.
PHA(acidet poli hidroksi)- largojne qelizat e vdekura te lekures, ndihmojne qe produktet te perthithen me thelle ne lekure, luftojne plakjen.
Niacinamide 2% -zbeh hiperpigmentimin dhe shenjat post akne, pastron poret, zvogelon aparencen e poreve,trajton aknet, ka veti antirrudhe.
Ekstrakt witch hazel- trajton aknet.
Tea tree- lufton aknet dhe ul inflamacionin ne lekure.
Sodium hyaluronate - antirrudhe, hidratues, terheq dhe mban lageshtiren brenda lekures
Allantoin- antirrudhe, hidratuese, qeteson lekuren.

•Toniku perdoret vetem ne mbremje 4-5 here ne jave. Ne mengjes duhet te vendosni sunscreen. Javen e pare mund te perjetoni purging(aknet e thella dalin ne siperfaqe). Pas nje muaji do vereni dukshem ndryshime ne trajtimin e akneve.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi