Glowyskinshop.com

Some by mi AHA/BHA/PHA 30 Days Miracle Cream 60g

Lek 2,116.50 Lek 2,490

Disa By Mi AHA BHA PHA 30 Days Miracle Cream lidh natyrën dhe shkencën në këtë formulë të jashtëzakonshme. Ky është trajtimi i përsosur për lëkurën e prirur ndaj njollave që shfrytëzon fuqinë e AHA BHA PHA, Centella Asiatica dhe ekstraktit të gjetheve të pemës së çajit. Duke premtuar një rutinë magjike kundër akneve që jep rezultate në vetëm 30 ditë, ky krem ​​pa yndyrë është i mbushur me vetitë kundër akneve të tre acideve për kujdesin e lëkurës - AHA, BHA dhe PHA. 

AHA shkrin 'ngjitësin' që lidh qelizat e vdekura në sipërfaqen e lëkurës, duke zbuluar qelizat e shëndetshme 'të reja' të lëkurës poshtë. BHA pastron poret ndërsa largon çdo njollë të bezdisshme dhe balancon sebumin e tepërt. PHA shmang zhveshjen e lëkurës nga lagështia shumë e nevojshme, balancon nivelet e hidratimit për ta lënë atë të hidratuar në mënyrë të mëndafshtë si dhe të pastër.

Ky krem ​​mundësohet nga një përbërës i çmuar – një ekstrakt prej 10,000 ppm e pemës së çajit, i cili njihet për vetitë e tij të shkëlqyera antibakteriale dhe anti-inflamatore. Por lista nuk mbaron me kaq. Është gjithashtu i injektuar nga 4-Cica Care dhe Centella Asiatica që promovojnë forcën, elasticitetin dhe shkëlqimin e lëkurës. Përmbushja e formulës së pasur është një koktej ushqyes me barishte: livando, rozmarinë, rigon dhe trumzë që qetëson dhe eliminon irritimet në lëkurë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi