Glowy Skin Albania

SKIN1004 CENTELLA LIGHT CLEANSING OIL 200ML

Lek 2,490

Centella Light Cleansing Oil eshte një pastrues i lehtë me bazë vaji që shkrin butësisht grimin, papastërtitë, vajrat dhe kremin kundër diellit pa irrituar zonën e syve. Është i formuluar me ekstrakt centella asiatica, e cili njihet për vetitë qetësuese, duke e bërë atë të përshtatshëm edhe për llojet e ndjeshme të lëkurës.

PIKAT KRYESORE:

🌿 Pastrim i butë por efektiv: Formula e lehtë heq në mënyrë efektive edhe grimin më kokëfortë dhe papastërtitë pa e zhveshur lëkurën nga lagështia e saj natyrale.

🌿 Ekstrakti Centella Asiatica: I pasuruar me ekstrakt Centella asiatica, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe kuruese, ky vaj pastrues ndihmon në zbutjen e lëkurës së ndjeshme dhe reduktimin e skuqjes dhe acarimit.

🌿 Hidratues dhe ushqyes: I mbushur me vajra botanikë ushqyes, ndihmon në rimbushjen e barrierës së lagështisë së lëkurës, duke e lënë atë të butë dhe të hidratuar. 

PËRDORIMI:

Aplikoni disa pompa vaji pastrues në fytyrë të thatë me duar të thata. Masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore. Emulsifikoheni me ujë për të krijuar një trajte qumështi përpara se ta shpëlani plotësisht me ujë të vakët.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi