Glowyskinshop.com

Skin Aqua Tone Up UV Essence SPF50+/PA++++ 80g

Lek 2,190

Një krem ​​dielli korrigjues i ngjyrave që perfeksionon menjëherë ngjyrën e lëkurës me esencë ngjyrë livande dhe perla ultra të holla, ndërsa mbron nga rrezet UVA dhe UVB. Tekstura e saj e lehtë rrëshqet në lëkurë dhe perthithet menjehere Ky formulim efektiv i acidit hialuronik dhe derivateve të vitaminës C jep hidratim intensiv dhe ndricon tonin e lekures. Ka një pigment të butë livando që unifikon tonin e lëkurës për ta bërë lëkurën tuaj të duket rrezatuese dhe e freskët. Falë aftësive të tij hidratuese, esenca mund të përdoret në mënyrë ideale si bazë për make-up ose krem ​​BB.

Komponentët kryesorë:

Vitamina C - antioksidant, mbron qelizat e lëkurës nga dëmtimet nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezatimi UV. Ndihmon gjithashtu në zbutjen e hiperpigmentimit dhe njollave kafe, duke barazuar tonin e lëkurës dhe për të rritur shkëlqimin e lëkurës.
Acidi hialuronik - është një përbërës efektiv, hidratues që ndihmon në shtrëngimin dhe hidratimin e lëkurës që përmban ujë. Kjo formulë përmban disa forma të HA që depërtojnë në thellësi të ndryshme të lëkurës për të përmirësuar më tej hidratimin dhe mbylljen.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi