Glowy Skin Albania

Shiseido SUBLIMIC Adenovital Shampoo 500 ml

Lek 7,990

Shampo e krijuar per personat qe kane problematike renien e flokut. E formuluar per te pastruar butesisht skalpin pa i ulur nivelin e hidratimit.

Ingredientet qe duam:
Adenozine: Adenozina eshte nukleotid qe luan rol ne metabolizmin e energjise qelizore. Ne produktet e kujdesit te flokut perdoret si stimulues per rritjen e flokut, permireson trashesine dhe densitetin e folikulave te flokut.  

Taurine: Taurina eshte aminoacid me veti antioxidante. Mbron folikulat e flokut nga demtimi i shkaktuar nga agjentet mjedisore si dhe promovon rritjen e flokut te shendetshem.  

Glycerin: Humektant qe terheq lageshtine ne floke, i mban te hidratuar dhe parandalon keputjen e tyre.

Arginine: Aminoacid qe permireson qarkullimin e gjakut ne skalp duke promovuar keshtu rritjen e flokut te shendetshem. Gjithashtu luan rol ne forcimin e flokut dhe reduktimin e keputjes se tij.

Acidi citrik:  Acid organik i dobet qe ka funksion balancues per pH e skalpit. 

Panthenol (Pro-Vitamin B5): Pantenoli ka veti humektante dhe ndihmon ne permiresimin e elasticitetit dhe fortesise se flokut. Gjithashtu i le floket me shkelqim dhe te bute.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi