Glowyskinshop.com

Ryo Scalp Deep Cleansing & Cooling Shampoo 500ml

Lek 2,590

Ryo Scalp Deep Cleansing & Cooling Shampoo eshte nje shampo luksose qe ben pastrim të thellë të kokës dhe stimulon daljen e flokeve te rinj.

Shampoja eshte e pasur me perberes fantastike qe ndihmojne jo vetem ne pastrimin e thelle te skapit por njekohesisht edhe ushqyerjen e plote te tij me perberes te cilesise se larte si: Mente e fermentuar, ekstrakt i cajit jeshil, Vaji i farës Camellia Japonica dhe vitamina. Menteja është e njohur për përmirësimin e qarkullimit. Skalpi juaj promovon rritjen më të shëndetshme të flokëve me qarkullim më të mirë. Gjithashtu pastron dhe rigjallëron thellë flokët me aromaterapinë gjallëruese me aromë të freskët. 

Gjilpëra e pishës pastron flokët dhe lëkurën e kokës dhe nxit natyrshëm rritjen e flokëve të fortë dhe të trashë ndërsa ekstrakti i fasules mbulon çdo fije dhe lehtëson rënien e flokëve. Gjilpëra e pishës funksionon si pastrues fantastik i skalpit dhe ndihmon në kondicionimin, ndërsa për nenexhikët e fermentuar ndihmon në kontrollin e  tepërt të sebumit.

Shampo përmban specifika/granula të bukura jeshile në formulë, të cilat në fakt janë bërë nga uji i gjetheve Camellia sinensis (çaj jeshil) dhe ekstrakt lulesh Nelumbo Nucifera (lotus indian) për një pastrim superior të kokës. Për të zbërthyer disa nga përbërësit kryesorë -

Vaji i farës Camellia Japonica: Nëse gjithmonë e keni pyetur veten sekretin e flokëve të gjatë dhe me shkëlqim të një gruaje japoneze, tani e dini përbërësin që qëndron pas tyre.

I mbushur me vitamina A, D, C dhe E, është një burim i pasur i Acidit Oleik (Omega 9), ky vaj ka veti të shkëlqyera për kondicionimin e flokëve. Dihet se ushqen, forcon, rikthen flokët e thatë dhe të dëmtuar dhe është i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve.

Nenexhiku i fermentuar: Një nga përbërësit më të zakonshëm me bazë bimore që do të gjeni në këtë shampo është menteja e fermentuar, e cila është një barishte e zakonshme që gjendet në kuzhinën tuaj, por ka një gamë të tërë vetive të dobishme, nga të qenit një agjent anti-inflamator deri te një antioksidant.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi