Glowy Skin Albania

Round lab PINE CALMING CICA AMPULE 30ml

Lek 2,490

Round lab PINE CALMING CICA AMPULE është një "ilac" me veprim të shpejtë për shpërthimet hormonale, aknet, rosacea dhe lëkurën e ndjeshme e cila përmirëson dhe forcon në mënyrë efektive barrierën e lëkurës.

-Kyç hidratimin
-Qetëson lëkurën e irrituar
-Veti antioksidante
-Veti riparuese
-Veti qetësuese


Si funksionon:

Ampula Pine Cica përthithet lehtësisht, duke e lënë lëkurën të ndjehet më mirë dhe më të hidratuar.

Me 80,4% Pine Cica Activer, një përbërës unik që kombinon ekstraktin e gjetheve të pishës, glikoproteinën e proteinës vegjetale dhe përbërësit 5-CICA, Pine Calming Cica Amploule punon me shpejtësi për të trajtuar problemet e lëkurës të shkaktuara nga stimujt e jashtëm dhe për të përshpejtuar riparimin e lëkurës.

Ingredientët aktivë:

Acidi Hialuronik pompon hidratimin, duke çuar në lëkurë të lëmuar dhe rrezatuese. Me madhësi më të vogël të molekulës, Acidi Hialuronik i Hidrolizuar depërton më thellë dhe më mirë në lëkurë. Ndihmon në reduktimin e dukshmërisë së linjave të imta dhe rrudhave duke risjellur lagështinë. Plotëson lëkurën dhe hidraton lëkurën e thatë.

Acidi Aziatik është një antioksidant i fuqishëm dhe redukton inflamacionin për lëkurën e acaruar.

Acidi Madekasik zbut lëkurën duke reduktuar inflamacionin, skuqjen, thatësinë dhe ndihmon me problematikat e lëkurës si puçrrat ose rosacea.

Acidi Salicilik Kapriloil ndihmon në përmirësimin e pamjes së linjave të holla dhe hiper-pigmentimit.

Teskture pak viskoze 
Pa aromë
E mirë për lekurate e ndjeshme + të gjitha llojet e lëkurës

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi