Glowyskinshop.com

Round Lab 1025 Dokdo Cream 80ml

Lek 3,490
Kremi Round Lab 1025 Dokdo është pasuruar me ujë deti të mbledhur nga ishulli Ulleungdo (Koreja e Jugut) dhe për këtë arsye është i pasur me disa minerale që rregullojnë prodhimin e sebumit. Kremi është i mbushur me përbërës qetësues, si dhe me tre lloje të ndryshme të acidit hialuronik. Prandaj është i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme por edhe për lëkurë të thatë. 
Përbërësit që duam:

Gjalpë Shea: Një zbutës që hidraton intensivisht lëkurën. Ka një efekt rigjenerues, qetësues në lëkurë dhe është i pasur me antioksidantë.
Ceramidet: Forcon barrierën mbrojtëse të lagështisë së lëkurës dhe rrit hidratimin e lëkurës, duke e lënë lëkurën të lëmuar dhe të fortë, me më pak linja të holla.
Allantoin: Zbutës qetësues që ka veti zbutëse, mbrojtëse dhe shëruese të lëkurës. Gjendet natyrshëm në fabrikën e comfrey.
Panthenol: Një provitaminë me aftësi hidratuese, hidratuese, që ka veti anti-inflamatore dhe mbrojtëse. Ndihmon në parandalimin e acarimit.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi