Glowy Skin Albania

ROHTO MENTHOLATUM Melano CC Vitamin C Moisture Cream

Lek 2,490
Formuluar për të përmirësuar tonin e lëkurës suaj, ky krem luksoz përmban një derivat të fuqishëm të vitaminës C që efektivisht frenon prodhimin e melaninës, duke ndihmuar në njetrajtesimin e tonit te lekures. 

Kremi përzien vitaminën C me përbërës të tjerë si acidi salicilik dhe glicerina që punojnë së bashku për të reduktuar skuqjen dhe inflamacionin, ndërsa rrit nivelin e lagështisë së lëkurës, duke e lënë atë të ndjehet e lëmuar dhe e freskët. Ai shtyp prodhimin e melaninës dhe parandalon njollat kafe, te kuqe dhe qukat ndërsa ndihmon edhe në parandalimin e shpërthimeve akneike. 

•Përmban Acid Askorbik (Vitaminë C) për efekte ndriçuese
•Përmban Tokoferil Acetat (Vitaminë E), Acid laktik dhe Acid Askorbik (Vitaminë C) për efekte kundër plakjes.
•Përmban Acid Salicilik për efekte kundër akneve.
•Përmban agjent baktericid izopropilmetilfenol për parandalimin e akneve dhe përbërës anti-inflamator dipotasium glicirrizinat për të qetësuar lëkurën e irrituar.
•Prisni përmirësim të lëkurës pas afërsisht dy muaj përdorimi të përditshëm në mëngjes dhe në mbrëmje.

I pështatshëm për cdo tipologji lekure, veçanërisht efektiv për lëkurën e prirur ndaj akneve,ato mature dhe me hiper-pigmentimim. 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi