Glowy Skin Albania

PURITO SEOUL TIMELESS BLOOM RETINOL SPOT CREAM

Lek 2,790

Përjetoni reduktim të fuqishëm të rrudhave me sinergjinë e Jeju Hydrangea në kremin tonë ekskluziv me 0,1% retinol të pastër 4-në-1. Kjo formulë e avancuar është testuar gjerësisht për irritime minimal dhe është hipoalergjike, duke e bërë atë të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Ingredientët që duam 🪄
Jeju Hydrangea: Tamrasan Hydrangea, e cila rritet rreth malit Halla të ishullit Jeju, është një luftëtar i përjetshëm kundër rrudhave të lëkurës. E lulëzuar në një shumëllojshmëri klimash dhe terrenesh, Jeju Hydrangea jep energji të fuqishme ushqyese për të ndihmuar në vonimin dhe reduktimin e shfaqjes së rrudhave, duke rezultuar në lëkurë më të lëmuar dhe më të fortë.
Retinol: Retinoli është derivat vitamine A, që është një agjent i shkëlqyer sulfurizues për lëkurën, duke ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së rrudhave dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës. Gjithashtu ndihmon për të mbajtur lëkurën të butë, me shkëlqim dhe rrezatuese.
Bakuchiol: Bakuchiol redukton shfaqjen e rrudhave pa irritim, duke e lënë lëkurën të duket më e fortë dhe më rinore.


Si të përdorni?
Pas rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës, aplikoni një sasi të vogël në zonat me shqetësim, masazhojeni derisa të përthithet. Filloni ta përdorni çdo dy ditë dhe rriteni gradualisht përdorimin.
Për forcimin e lëkurës dhe efektet kundër rrudhave, ju rekomandojmë ta përdorni në kombinim me Serumin Timeless Bloom Bakuchiol.
Retinoli është i ndjeshëm ndaj dritës dhe nxehtësisë, ndaj ju rekomandojmë ta përdorni këtë produkt gjatë natës. Pas përdorimit të natës, aplikoni krem kundër diellit gjatë ditës për të mbrojtur lëkurën tuaj.


*Për rezultate maksimale, aplikojeni butësisht kundër drejtimit të rrudhave, më pas masazhoni lëkurën tuaj me lëvizje lart dhe në fund fërkoni lehtë për t'u absorbuar.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi