Glowyskinshop.com

Purito Oat-in Intense Cream 150ml

Lek 2,017 Lek 2,690

PURITO Oat-in Intense cream është një hidratues thellësisht hidratues dhe qetësues i shkëlqyeshëm. I përshtatshëm si për fytyrën ashtu edhe për trupin, ky hidratues i pasur dhe kremoz që përthithet shpejt, e bën punën e shpejtë të njollave të thata, duke e lënë lëkurën te bute dhe thellesisht te hidratuar.
Kremi intensiv me tërshërë përmban vetëm 15 përbërës, 71,95% e të cilëve janë me bazë tërshërën. Përbërësit e tërshërës ndihmojnë për të hidratuar dhe ushqyer thellësisht lëkurën – duke siguruar hidratim afatgjatë. Kremi ka veti shume te mira qetesuese te cdo irritimi, riparon barrieren e lekures, zbeh shenjat e akneve dhe njetrajteson teksturen.


Në vend të paketimeve më tradicionale në kuti ose të mbështjellura, ky krem ​​vjen me një etiketë letre Arcopack që përshkruan përbërësit, udhëzimet dhe më shumë. Shishja e saj CR50 përmban gjithashtu detaje të ngulitura të produktit, për të eliminuar nevojën për një etiketë plastike dhe një pompë pa metal. Këto zgjedhje të qëllimshme ndihmojnë në reduktimin e vëllimit të lëndës së parë të përdorur në prodhim dhe thjeshtojnë procesin e riciklimit.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi