Glowyskinshop.com

PURITO Oat-in Calming Gel Cream 100ml

Lek 2,490

Krem xhel freskues me Ujin ushqyes të farës Avena Sativa (Tershere) 77% qetëson menjëherë lëkurën e ndjeshme.
Tekstura e lehtë dhe e qartë shkrihet butësisht në lëkurë, duke depërtuar lehtë në shtresat e saj. Ky krem ​​xhel përmirëson nivelin e lagështisë së lëkurës dhe qetëson mbindjeshmërinë, duke e mbajtur lëkurën të balancuar dhe të vitalizuar. Kombinimi i tërshërës dhe panthenolit siguron një spërkatje freskuese të hidratimit dhe ushqyesve shtesë duke krijuar një barrierë mbrojtëse ndaj agresoreve mjedisore.

Perberesit kryesore:

-Uji i farës Avena Sativa (Oat) (77%) është një përbërës i butë që qetëson lëkurën e irrituar. I pasur me antioksidantë dhe veti hidratuese, ky përbërës përmirëson menjëherë pengesën e lagështisë së lëkurës. Eshte veçanërisht i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.
-Squalane depërton me shpejtësi në lëkurë për të hidratuar dhe bllokuar menjëherë lagështinë. Ky vaj rimbushës i fytyrës punon për të rritur elasticitetin, ushqyer, zbutur dhe zbehut linjat e dehidratimit.
-Panthenol është një përbërës hidratues që vepron si një mbrojtës i lëkurës me veti anti-inflamatore. Ajo tërheq lagështi në lëkurë dhe mban ujë, duke lejuar që lëkura të prodhojë lagështi dhe të hidratohet nga brenda për të parandaluar humbjen natyrore të ujit me kalimin e kohës.
-Beta-Glucan është një hidratues që qetëson dhe rifreskon në mënyrë efektive lëkurën e ndjeshme. Ajo zbut linjat e imta, duke siguruar përfitime hidratuese dhe të shkëlqyera për lëkurën. Ky përbërës është gjithashtu i pasuruar me veti antioksiduese për të luftuar stresuesit mjedisorë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi