Glowyskinshop.com

PURITO Hydrop Sweet Gel Mask 100gr

Lek 2,290

Kjo maskë e pasur hidratuese për fytyrën ndihmon në rimbushjen e lëkurës me lagështi, duke lënë lekuren elastike dhe te bute pas larjes. E formuluar me natyral Glukozë dhe Glukonolactone (PHA), kjo maskë me shplarje ndihmon në përmirësimin e strukturës dhe ngjyrës së lëkurës. Formula siguron një eksfolim të butë duke rezultuar në një sipërfaqe lëkure më të lëmuar. Betaine dhe Squalane rrisin efektin e hidratimit dhe ndihmojnë në minimizimin e shfaqjes së linjave të holla. Lëkura juaj duhet të ndihet menjëherë më e butë dhe më e lëmuar pas një përdorimi të vetëm.

Përbërësit kryesorë
- Glukoza
është një hidratues natyral në sheqer që ndihmon në lidhjen e lagështisë në lëkurë, duke e mbyllur atë në vend. Ndihmon në përmirësimin e ngjyrës së lëkurës, duke e lënë atë të freskët dhe të butë.
-Saharozë
është një hidratant i lëkurës që ndihmon në tërheqjen e lagështirës në lëkurë, duke siguruar një çehre të shëndetshme dhe të hidratuar.
- PHA (Glukonolactone)
i përket një grupi acidesh të njohura si acide polihidroksi (PHA). Ndihmon në zbardhjen e tonit të lëkurës, duke përmirësuar strukturën e lëkurës dhe duke rritur hidratimin me një efekt të butë eksfolimi. 

-Squalane
është një vaj rimbushës i fytyrës që rrit elasticitetin, ushqen, qetëson dhe zbut linjat e dehidrimit.

Pas pastrimit, aplikoni një shtresë të dendur dhe të barabartë në lëkurë të pastër dhe të thatë.
Lëreni për 15 minuta.
Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët dhe thajeni lëkurën.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi