Purito

Purito From Green Cleansing Oil 200ml

Lek 1,867 Lek 2,490

Purito From Green Cleansing Oil është një vaj pastrues i butë dhe i lehtë që përmban vetëm vajra natyralë duke përfshirë vajin e Bajamit të ëmbël, vajin e Grapeseed dhe vajin Jojoba. Vaji pastrues në mënyrë efektive shperben papastërtitë dhe grimin pa irrituar lëkurën. Pas shpëlarjes me ujë të ngrohtë, nuk lë mbetje vajore, por lëkura është e hidratuar dhe e butë.
NUK permban substanca të tilla si parabenet, vajrat minerale, aromat sintetike.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

PËRBËRËSIT KRYESOR

Vaji i ullirit: është i pasur me vitaminë E, vaji i ullirit krijon një barrierë lagështie në lëkurë, e cila siguron hidratim në zonat e thata, ndërsa ndihmon lëkurën të ruajë ekuilibrin e saj të lagështisë. Vaji i ullirit gjithashtu parandalon plakjen e lëkurës, pasi vitamina E që përmban vaji i ullirit i reziston oksigjenit aktiv që shkakton plakjen e parakohshme të lëkurës.

Vaji i farës së shafranit: përmban acide yndyrore esenciale dhe lecitinë, substanca që gjenden në qelizat e trupit të njeriut. Ka veti kontrollin e sebumit, qetësues të lëkurës dhe efekte antioksiduese, të cilat ndihmojnë në parandalimin e plakjes së lëkurës. Përveç kësaj, vaji është i përshtatshëm për llojet e lëkurës me vaj, pasi nuk shkakton akne ose lloje të tjera problemesh të lëkurës.

Vaji i farës së jojobës: është i pasur me vitamina dhe minerale,mbron lëkurën nga agresionet e jashtme dhe ofron një efekt fantastik hidratues. Përveç kësaj,  kontrollon prodhimin e sebumit dhe ka një efekt pastrimi të thellë, pasi shkrin papastërtitë, pikat e bardha dhe pikat e zeza brenda poreve, si dhe produktet e grimit.

Vaji i bajames së ëmbël: ka një efekt të madh hidratues dhe redukton kruajtjen e lëkurës së thatë. Është gjithashtu i pasur me vitamina A dhe E, të cilat kanë efekte në përmirësimin e problemeve inflamatore dhe akneve, ndërsa zbutin plagët e lehta.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi