Glowyskinshop.com

PURITO Dermide Relief Barrier Moisturizer 100ml

Lek 2,990

Purito - Dermide Relief Barrier Moisturizer - eshte një krem ​​hidratues i pasur me një kompleks prej pesë ceramidesh, i cili mbështet funksionimin e barrierës hidrolipide dhe ushqen thellësisht lëkurën, duke e mbrojtur atë nga tharja dhe stresi mjedisor.

 

Formula unike përmban një përqendrim të lartë të ceramideve prej 5000 ppm për të rikthyer barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe për të normalizuar nivelin e lagështisë në lëkurë. Kremi ka një strukturë të lehtë dhe përthithet shpejt. I përshtatshëm për lëkurë të kombinuar, të thatë dhe të ndjeshme.

 

Vetitë:

-Forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës

-Rivendos ekuilibrin hidro-lipid të lëkurës

-Qetëson lëkurën, lehtëson irritimin dhe inflamacionin

-Largon skuqjen dhe kruajtjen.

-Ofron hidratim të thellë të lëkurës.

-Redukton ndjeshmërinë e lëkurës

-Normalizon lëkurën pas procedurave kozmetike agresive, acideve, retinolit.

-E bën lëkurën të shëndetshme, të butë dhe të ushqyer.

 

 

PËRBËRËSIT AKTIV

 

Një kompleks prej 5 llojesh ceramidesh 5000 ppm (Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide AP, Ceramide EOP) – lipide që mbushin lëkurën me energji vitale dhe rrisin funksionet e saj mbrojtëse, parandalojnë dehidratimin e qelizave të lëkurës, rivendosin nivelin e lagështi në lëkurë, reduktojne inflamacionin dhe skuqjen.

Allantoin - rrit rigjenerimin e qelizave të lëkurës, nxit ngushtimin e poreve dhe zbut epidermën.

Squalane - funksion hidratues, ushqim dhe rigjenerim të qelizave të lëkurës, largon thatësinë e lëkurës, rikthen pengesën mbrojtëse.

Vaji i makadamisë – përshpejton procesin e shërimit të plagëve duke përshpejtuar procesin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës. Zbut, hidraton, rikthen dhe rinovon, ka veti të fuqishme antioksidante

Gjalpë shea - hidraton lëkurën, e bën atë të butë dhe të mëndafshtë, largon skuqjen dhe lëkurën

 

Produkti nuk përmban përbërës të dëmshëm si vajra esencialë, aroma, PEG dhe silikon.

Paketimi është bërë nga materiale miqësore me mjedisin.

Mënyra e përdorimit: Shkundni shishen përpara përdorimit të parë. Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje pas tonerit ose serumit

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi