Glowyskinshop.com

PURITO Dermide Balancing Barrier Balm

Lek 2,490

PURITO Dermide Balancing Barrier Balm përmban 10,000 ppm ceramide për të mbështetur një barrierë të shëndetshme të lëkurës dhe premton të balancojë nivelet e vajit dhe ujit. Ky produkt ndihmon për të qetësuar lëkurën e rraskapitur nga rrezet e dëmshme UV dhe faktorë të tjerë stresues mjedisorë gjatë natës. Është formuluar me përbërës identikë me lëkurën si Acidi Hyaluronic dhe Ceramide, të cilët forcojnë barrierën e lëkurës dhe e mbrojnë atë nga stresorët e dëmshëm mjedisor. Ky produkt formon një barrierë të shëndetshme lagështie që parandalon humbjen e ujit dhe e mban lëkurën të hidratuar mirë gjatë natës. Trajtoni lëkurën tuaj të privuar nga gjumi me paketën e gjumit PURITO Dermcide Cica Barrier. 

Karakteristikat:

I përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme
Përmban një përqendrim të lartë të ceramideve
Përthithet shpejt
Hidraton intensivisht dhe balancon lëkurën tuaj
Rikthen pengesën e lëkurës tuaj dhe lufton skuqjen
Ra vajra esencialë, parfum, PEG dhe silikone

Përbërësit kryesorë

Ekstrakt Centella Asiatica - Centella Asiatica është e njohur për aftësitë e saj shëruese. I ashtuquajturi bar tigër nga legjenda ku tigrat rrotulloheshin në bimë pas një banje në përpjekje për të qetësuar plagët e tyre. Cica qetëson dhe redukton inflamacionin e lëkurës.
Squalane – Parandalon avullimin e lagështirës nga lëkura dhe qetëson strukturën e saj. Ky përbërës jo irritues është i shkëlqyeshëm për njerëzit me të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.
Ceramide NP - Ky përbërës i butë ka një strukturë që është e ngjashme me lipidet e lëkurës dhe nuk shkakton acarim. Ai forcon barrierën e lëkurës duke mbrojtur nga efektet e dëmshme të jashtme. E mban lëkurën të hidratuar duke e izoluar me lagështi, duke parandaluar avullimin e ujit dhe duke ruajtur ekuilibrin e shëndetshëm të vajit dhe ujit.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi