Glowyskinshop.com

Purito Daily Soft Touch Sunscreen SPF 50 PA++++ 60ml

Lek 1,990 Lek 2,490

Kremi diellor PURITO Daily Soft Touch është një zgjidhje me mbrojtje të lartë, e lehtë ndaj diellit, me një strukturë të mëndafshtë dhe që përthithet shpejt. Ky krem ​​kundër diellit është i përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme dhe të kombinuar, me një formulë që përthithet shpejt që lë një perfundim mat.

Përveç filtrave UV me spektër të gjerë SPF 50+ dhe PA++++, formula e butë dhe e mëndafshtë është e mbushur me një grup prej pesë Ceramide që ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës. Ceramide NS, NP, AS, AP dhe EOP punojnë së bashku për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga stresorët mjedisorë dhe për të mbështetur barrierën e lëkurës me hidratim të thellë.

Ekstrakti Centella Asiatica, i njohur gjithashtu si Cica, ndihmon për të qetësuar çdo lëkurë të ndjeshme ose të irrituar. Panthenol dhe Tocopherol ndihmojnë në bllokimin e lagështirës dhe mbrojtjen e lëkurës nga stresorët e jashtëm. Së fundi, Alpha-Bisabolol mbështet një teksture më të njëtrajtshme.

Krijuar në bashkëpunim me komunitetin e gjere te Puritos, kremi diellor PURITO Daily Soft Touch u zhvillua si pjesë e programit Create Me. Mijra anëtarë të komunitetit morën pjesë në përzgjedhjen e përbërësve, dizajnit dhe emrit të kremit diellor. Formula kalon nëpër disa raunde kontrollesh të plota të cilësisë dhe testimeve rigoroze gjatë gjithë procesit të zhvillimit për të siguruar mbrojtje dhe performancë të besueshme.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi