Glowyskinshop.com

PURITO Clear Code Superfruit Serum [30ml]

Lek 2,490

Zbuloni Serumin Superfruit Purito Clear Code, një zbulim për kujdesin e lëkurës i krijuar me përpikëri për të plotësuar nevojat unike të llojeve të lëkurës te yndyrshme, të kombinuar dhe të prirur ndaj akneve. Ky serum është një perlë e vërtetë, i pasuruar me një përzierje të dhuratave të natyrës, secila e zgjedhur me kujdes për t'ju siguruar një pamje të pastër dhe të ekuilibruar.

Në zemër të këtij serumi qëndron ekstrakti i fuqishëm Noni Fruit, një mrekulli natyrore e njohur për aftësitë e tij të jashtëzakonshme. Ekstrakti Noni Fruit zë vendin kryesor në rregullimin e prodhimit të sebumit, një faktor kyç në kontrollin e yndyrës dhe akneve te reja. Nuk mbaron me kaq, ai gjithashtu luan një rol jetik në ushqyerjen e mikrobiomës së lëkurës suaj, duke siguruar një mjedis harmonik që është i favorshëm për lëkurë të shëndetshme. Dhe për ato momente acarimi, Noni Fruit Extract shfaqet si një superhero qetësues, duke qetësuar skuqjen dhe parehatinë.

Për të rritur vetitë qetësuese të këtij serumi, hyn pantenoli. Kjo provitaminë jo vetëm që hidraton lëkurën tuaj, por gjithashtu krenohet me vetitë anti-inflamatore dhe mbrojtëse. Është mburoja juaj kundër acarimit, duke e mbajtur lëkurën tuaj të rehatshme dhe të kënaqur.

Ky serum shkon përtej përzierjes së tij të mirësisë botanike. Një kompleks botanik jep prekjen e tij qetësuese, duke përforcuar efektet qetësuese të serumit. Është një simfoni e përbërësve më të mirë të natyrës që punojnë në harmoni për të sjellë qetësi në lëkurën tuaj.

Ndër përbërësit që do t'ju pëlqejnë është Saccharomyces Ferment, një lëng i pastër i lindur nga fermentimi dhe filtrimi i majasë sake. I pasur me minerale, aminoacide, beta-glukane dhe vitamina, jo vetëm që rigjeneron lëkurën tuaj, por edhe e forcon dhe e bën atë të shkëlqejë, duke ju shfaqur një shkëlqim më të madh.

Një tjetër përbërës yll është Betaine, që rrjedh nga panxhari i sheqerit. Ky aminoacid nuk mbron vetëm lëkurën tuaj; është një magnet hidratues, duke siguruar që lëkura juaj të mbetet e hidratuar dhe e rehatshme. Plus, ai luan një rol kryesor në ruajtjen e ekuilibrit delikat të ujit brenda qelizave të lëkurës suaj, duke siguruar nivele optimale të hidratimit.

Si përmbledhje, serumi Purito Clear Code Superfruit është arma juaj sekrete kundër sfidave të lëkurës së yndyrshme, të kombinuar dhe të prirur ndaj akneve. Me përzierjen e tij të jashtëzakonshme të përbërësve, ai nuk trajton vetëm çështjet në fjalë; ushqen dhe qetëson, duke ju lënë lëkurë të pastër, të ekuilibruar dhe rrezatuese. Thuaj lamtumirë njollave ​​dhe përshëndetje një pamje të rigjallëruar me këtë serum të fuqishëm.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi