Glowyskinshop.com

PURITO Clear Code Superfruit Cleanser [150ml]

Lek 2,490

Ju prezantojme me gjeneraten tjeter te kujdesit te lekures.

Mikrobioma e lëkurës përbëhet nga baktere të dobishme dhe të dëmshme që jetojnë në sipërfaqen e lëkurës, kur mikrobioma është e ekuilibruar, ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga bakteret e dëmshme.*

Duke ndërprerë sistemin e komunikimit bakterial, serumi Clear Code Superfruit mbështet sistemet natyrore të mbrojtjes së lëkurës dhe ribalancon mikrobiomën e lëkurës për të ofruar kujdes sqarues. Duke i siguruar lëkurës tuaj mbrojtjen që meriton, ky serum ndihmon në kthimin e shkëlqimit të lëkurës.


Clear Code Superfruit Cleanser është projektuar për lëkurë të yndyrshme dhe të kombinuara dhe pastron thellësisht dhe ofron eksfolim të butë. Formula pompon në një shkumë të pasur mikroflluskash që kërcejnë nëpër lëkurë, duke fshirë papastërtitë, grimin dhe papastërtitë e tjera. I njohur për aftësinë e tij për të eksfoluar butësisht lëkurën, Acidi Salicilik pastron lëkurën për të rivendosur shkëlqimin e saj. Formula është krijuar posaçërisht për të ndihmuar në rregullimin e prodhimit të sebumit dhe për të minimizuar shfaqjen e njollave të padëshiruara pa lënë lëkurën të ndjehet e irrituar, e shtrënguar ose e zhveshur nga lagështia.

Pastruesi PURITO Clear Code Superfruit Cleanser është provuar të jetë i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme duke mos pasur përgjigje jonormale të lëkurës gjatë periudhës së provës.

Përbërësit kryesorë

Ekstrakt i frutave Noni

Ky përbërës super-yll ndihmon në pastrimin e lëkurës duke ribalancuar mikrobiomën tuaj për të qartësuar ngjyrën tuaj.

Acidi salicilik

I butë por i fortë, ndihmon në hapjen e poreve dhe eksfolimin e lëkurës, duke reduktuar njollat ​​për të zbuluar një pamje më të lëmuar dhe më të ndritshme.

Përbërësit e Sinergjisë:

Kompleksi Botanik

Një kombinim i ekstraktit të gjetheve të lotusit, ekstraktit të gjetheve të kedrit dhe fermentit Saccharomyces ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar nga stimujt e jashtëm.Perberesit:
Water(Solvents), Glycerin(Humectants), Butylene Glycol(Skin-Conditioning), Dipropylene Glycol(Skin-Conditioning Agents), Coco-Betaine(Surfactants), Lauryl hydroxysultaine(Surfactants), Disodium Cocoamphodiacetate(Surfactants), Sodium Chloride(Viscosity Increasing Agents), Morinda Citrifolia Fruit Extract(Skin-Conditioning Agents), Sodium Methyl Cocoyl Taurate(Surfactants), Saccharomyces Ferment(Skin-Conditioning Agents), Cryptomeria Japonica Leaf Extract(Skin-Conditioning Agents), Nelumbo Nucifera Leaf Extract(Skin-Conditioning Agents), Sodium Lauroyl Methyl Isethionate(Surfactants), Salicylic Acid(Skin-Conditioning Agents), Hydroxyacetophenone(Antioxidant), Pentylene Glycol(Skin-Conditioning Agents), Hexylene Glycol(Solvents), Ethylhexylglycerin(Skin-Conditioning Agents), Allantoin(Skin Protectant), Disodium EDTA(Chelating Agents), Tromethamine(pH Adjusters), Malachite Extract(Skin-Conditioning Agents), Coptis Chinensis Root Extract(Skin-Conditioning Agents), Gluconic Acid(Skin-Conditioning Agents), Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract(Skin-Conditioning Agents), Rosa Damascena Flower Water(Cosmetic Astringents), Prunus Persica (Peach) Fruit Extract(Flavoring Agents), Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract(Skin-Conditioning Agents), Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Extract(Skin-Conditioning Agents), Vanilla Planifolia Fruit Extract(Skin-Conditioning Agents), Cucumis Melo (Melon) Seed Extract(Skin-Conditioning Agents), 1,2-Hexanediol(Solvents), Caprylyl Glycol(Skin-Conditioning Agents), Citric Acid(pH Adjusters)

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi