Purito

Purito Centella Unscented Serum 60ml

Lek 1,717 Lek 2,290

Serum rigjenerues, i pasur ne perberes te perqendruar me veti antioksiduese, rigjeneruese, antiinflamatore dhe hidratuese. Formula inovative permban 49% ekstrakt te Centella Asiatica, 3% Niacinamide, Ceramide, 4 lloje peptidesh, Acid hialuronik dhe Panthenol. Te gjithe keto perberes formojne nje koktej fantastik antioksidantesh qe sjellin nje sere benefitesh per lekuren.
Pervec vetive te fuqishme rigjeneruese dhe antiage, ky serum eshte zgjidhja ideale per lekurat e inflamuara, sensitive dhe te irrituara. Ka teksture xheli dhe absorbohet shpejt pas aplikimit. Eshte shume hidratues pa e yndyrosur lekuren dhe nuk le ndjesi ngjitese. 

Niacinamide: Ky përbërës shumëfunksional ka shumë përfitime të vërtetuara për lëkurën duke përfshirë anti-plakjen, kundër rrudhave, zbehjen e njollave kafe dhe pigmentimin, rritjen e sintezës së ceramideve për një pengesë më të fortë të lëkurës dhe hidratim më të mirë të lëkurës. Mund të ndihmojë gjithashtu në minimizimin e kushteve të lëkurës si puçrrat dhe rosacea.

Hyaluronate natriumi: rrit përmbajtjen e lagështisë së lëkurës, parandalon inflamacionin dhe ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë. Vepron si një sfungjer mbrojtës në lëkurë duke mbajtur lagështinë duke e mbajtur lëkurën të shëndoshë, të hidratuar dhe elastike.

Ekstrakt Centella Asiatica: ky përbërës është përdorur për shumë vite në mjekësinë tradicionale për shërimin e plagëve dhe vetitë anti-inflamatore. Ka shumë përbërës shërues dhe qetësues të lëkurës që janë të mahnitshëm për aknet, skuqjen, ekzemën dhe ndjeshmërinë e lëkurës.

Panthenol: i quajtur edhe pro-vitamina B5 hidraton lëkurën pasi tërheq ujin dhe e mban atë brenda lekures. Hulumtimet kanë treguar se panthenoli mund të ndihmojë lëkurën të prodhojë lipide qelizore të lëkurës të cilat forcojnë dhe mbajnë barrierën e lëkurës të shëndetshme.

Ceramide NP: Lidhës natyral që ndihmon në ruajtjen e lagështirës në lëkurë.

Produkti eshte vegan, nuk permban: vajra esenciale, fragrance, ngjyrues, alkool etj.

Rekomandohet per te gjitha llojet e lekurave.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi