Glowyskinshop.com

Purito Centella Unscented Eye Cream 30ml

Lek 1,267 Lek 1,690

Kremi i lehtë për zonen rreth syve, e mban lëkurën rreth syve të duket rinore duke reduktuar shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave. Përmban panthenol dhe ceramide për të hidratuar dhe zbutur lëkurën, ekstrakt centella asiatica për të qetësuar dhe katër lloje të peptideve për të rritur prodhimin e kolagjenit.

•Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastines.
•Ka efekt zbardhues dhe redukton rrathet e zinj.
•Siguron hidratim te thelle per zonen e syve.
•Eshte shume i lehte dhe ka perberes qe nuk bllokojne poret!
•Rrit elasticitetin e zones rreth syve.
•Ndricon zonen rreth syve dhe i jep vitalitet.
•Parandalon humbjen e lageshtires dhe formimin e rrudhave.

𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
•Centella Asiatica 49% - antioksidant i fuqishem qe nxit rigjenerimin e lekures dhe prodhimin e kolagjenit. Redukton rrudhat ne zonen e syve dhe te mimikes.
•4 lloje peptidesh - luajne nje rol shume te rendesishem ne parandalimin e formimit te rrudhave. Nese aplikohen ne menyre topikale nxisin prodhimin e kolagjenit dhe elastines. Kur peptidet kombinohen me antioksidante, rrisin efikasitetin e njera tjetres.
•Acid hialuronik -pengon humbjen e ujit transepidermal, mbush rrudhat, hidraton lekuren.
•Panthenol- veti antiinflamatore,rigjeneruese, mbrojtese, hidratuese, rrit elasticitetin e lekures, mban lageshtiren brenda lekures.
.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi