Glowyskinshop.com

PURITO Centella Green Level Buffet Serum 60ml

Lek 2,290

Për një pamje të rigjallëruar dhe rrezatuese ju vjen në ndihmë ky serum. Serumi përmirëson riparimin e barrierave të lëkurës dhe redukton inflamacionin. Ekstrakti Centella Asiatica (49%) dhe Panthenoli ndihmojnë në qetësimin e lëkurës së irrituar nga faktorët e jashtëm të mjedisit dhe parandalojnë inflamacionin e lëkurës. Nëse lëkura juaj është irrituar duke përdorur shumë produkte me përbërës të ndryshëm që nuk i përshtaten lëkurës suaj, jepini fytyrës një pushim dhe ndihmojeni atë të rikuperohet duke përdorur Serumin Buffet Centella Green Level.

Centella Asiatica është më e njohur për aftësitë e saj për shërimin e plagëve. I ashtuquajturi "bar tigër" nga legjenda ku tigrat rrotulloheshin në bimë pas një beteje në përpjekje për të qetësuar plagët e tyre. CICA qetëson dhe redukton inflamacionin e lëkurës.

Peptidi përbëhet nga dy ose më shumë aminoacide që përbëjnë proteinat. Ky përbërës nxit shkëlqimin e shtuar të lëkurës duke ndihmuar në rritjen e rigjenerimit të lëkurës, duke përmirësuar rrudhat dhe duke rritur elasticitetin e lëkurës.

Niacinamidi është forma aktive e vitaminës B3 të tretshme në ujë, e cila ndihmon në përmirësimin e tonit të pabarabartë të lëkurës dhe forcimin e barrierës së lëkurës.

Panthenol është një përbërës aktiv perfekt për lëkurën e ndjeshme. Kur përthithet në trup, panthenoli shndërrohet në vitaminë B. Zbut dhe forcon barrierën e lëkurës. Ndihmon në qetësimin e skuqjes dhe qetëson lëkurën e ndjeshme.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi