Glowyskinshop.com

PURITO Bakuchiol Timeless Bloom Revitalizing Serum 30ml

Lek 3,190

Zbuloni bukurinë e përjetshme, në nje shishe.

Alternativa natyrale e retinolit me bazë bimore pa efektin anësor të ndjeshmërisë dhe skuqjes! Mendoni shkëlqimin, teksturen e përmirësuar plot shkelqim, reduktimin e shfaqjes së linjave të imta dhe rrudhave.
Serumi PURITO Bakuchiol Timeless Bloom Revitalizing është një serum viskoz që përthithet shpejt, i mbushur me 1% Bakuchiol për të trajtuar shenjat e hershme të plakjes. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, serumi përdor Allantoin dhe Betaine të përmirësuar, me origjinë bimore për të qetësuar dhe hidratuar, respektivisht. E vërtetuar klinikisht se zvogëlon linjat e imëta dhe përmirëson strukturën dhe elasticitetin e lëkurës. Përbërësi kryesor plotësohet nga Peptide si dhe një përzierje barishtore natyrale e ekstrakteve të rozmarinës, rigonit, livandës dhe trumzës për të mbështetur elasticitetin e përmirësuar të lëkurës.

Formula e thjeshtë është pa aromë dhe vajra esencialë, si dhe çdo kimikate të ashpër, duke e bërë atë perfekte për lëkurën në anën e ndjeshme (që ende dëshiron rezultate A+).

Përbërësit kryesorë:
- Bakuchiol
1% Bakuchiol që rrjedh nga bima Ayurvedic Babchi ndihmon në rafinimin e poreve, përmirësimin e qëndrueshmërisë dhe lëmimin e pamjes së linjave të holla dhe strukturës së pabarabartë.

- Peptidet
Peptid Acetyl Hexapeptide-8 përmirëson elasticitetin në linjat e holla të sapoformuara dhe ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi