Glowyskinshop.com

Neogen PROBIOTICS DOUBLE ACTION SERUM 22g+22g

Lek 3,990

Një serum i dyfishtë i mbushur me prebiotikë dhe probiotikë për të dhënë lëkurë më të fortë, më të fortë dhe më rrezatuese. I njohur për formulimet e tyre inovative, Neogen ka krijuar këtë serum me dy pompa, kundër plakjes, për të përmirësuar funksionin e barrierës natyrore të lëkurës dhe për të rivendosur nivelet e pH të lëkurës për një pamje të hidratuar dhe elastike.

Serumi me veprim të dyfishtë Neogen Probiotics është i formatuar me fermente miqësore për lëkurën në formën e probiotikëve dhe prebiotikëve, duke përfshirë mbi 20% lizatë të fermentimit të laktobacilit, për të krijuar një mjedis acidik optimal për lëkurën dhe për të ndihmuar në zbutjen dhe zbutjen e linjave të holla dhe rrudhave. Hidraton thellësisht me acid hialuronik dhe glicerinë, ndërsa pastrohet butësisht me acid laktik për të siguruar një çehre të përgjithshme më të shndritshme dhe më të ndritshme. Ky është serumi me ngjyrë të bardhë në anën e majtë të shishes.

Serumi Pro Barrier Action është më i butë dhe qetësues, duke përdorur ceramide dhe peptide për t'u fokusuar në forcimin e barrierës së lëkurës, si dhe niacinamide për të ndihmuar në shkëlqimin. Ky është serumi me ngjyrë fildishi në anën e djathtë të shishes.

Përziejini këto dy serume së bashku për rezultate optimale, ose krijoni përzierjen që funksionon më mirë për lëkurën tuaj duke përdorur pak a shumë nga secili serum.

Një ekstrakt me një vëllim të lartë super probiotikësh dhe prebiotikësh që zhvillon një mjedis acidik optimal për lëkurën dhe rikthen bioritmin e lëkurës për të krijuar barriera të shëndetshme të lagështisë së lëkurës

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi