Neogen

NEOGEN DERMALOGY WINE LIFT PHA GAUZE PEELING

Lek 2,990

NEOGEN DERMALOGY WINE LIFT PHA GUAZE PEELING

Eshtë shtresues i përsosur nëse preferoni shtresim kimik. Me 30 pëlhura eksfoliante me një përdorim, ky produkt siguron shtresim të butë por efektiv të qelizave të lëkurës së vdekur dhe papastërtive, duke e lënë lëkurën më të butë dhe të pastër. Qelizat e vdekura të lëkurës zhvishen nga sipërfaqja e lëkurës duke përdorur teknologjinë unike të shtresës 3 shtresore, pasi acidi laktik depërton thellë në poret tuaja për të pastruar mbeturinat e bllokimit të poreve. Permban PHA, AHA, BHA, LHA

Përbërësi i tij yll, Resveratrol, vjen nga vera e kuqe dhe është thartuar natyrshëm, me AHA që ndodhin natyrshëm dhe që ndihmojnë në procesin e shtresimit. Resveratrol është një antioksidant i fuqishëm i cili ndihmon në parandalimin e radikalëve të lirë nga pigmentimi ose formimi i rrudhave në lëkurën tuaj.
Përbërësit e verës jane të pasur me polifenol për të parandaluar oksidimin, duke dhënë qëndrueshmëri dhe efekte anti-plakje.Formuluar me 4 lloje të përbërësve peeling jo-irritues përfshirë PHA për të ndihmuar në heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës si dhe në përmirësimin e strukturës së lëkurës, tonit të lëkurës, lëkurës. Formuluar me më shumë se 10 lloje manaferrash me efekte të fuqishme antioksiduese që rigjallërojnë dhe forcojnë lëkurën duke i dhene një çehre rinore.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi