Glowyskinshop.com

Neogen Dermalogy Real Vita C Serum 32g

Lek 3,490

Serumi Neogen Real Vita C është i pasuruar me 22% të kompleksit të vitaminës C i cili përmban Askorbil fosfat natriumi (10%), acid ferulik (100 ppm), acid askorbik (100 ppm) dhe acetat tokoferil (10 ppm).

Ndihmon për të ndriçuar dhe forcuar pamjen e lëkurës për një lëkurë të shëndetshme.
Kompleksi Kakadu C-plex i cili është i formuluar me përbërës të gjelbër (lakër jeshile, kumbull kakadu, noni, selino, avokado, fëstëk, çikore) është i pasur me vitamina dhe antioksidantë. Ndihmon për të trajtuar linjat e imëta dhe radikalët e lirë, rrit prodhimin e kolagjenit, ndriçon teksturen tuaj dhe më shumë. 

Serumi Neogen Dermalogy Real Vita C përmban gjithashtu kolagjen të hidrolizuar i cili është një përzierje e peptideve të vogla të marra nga hidroliza e kolagjenit. Përmirëson pamjen e lëkurës pa jete ose të dëmtuar duke reduktuar demtimet dhe duke rikthyer elasticitetin në lëkurë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi