Neogen

NEOGEN DERMALOGY COLLAGEN LIFTING CREAM 50ml

Lek 2,190 Lek 2,990

E formuluar me kolagjen të dyfishtë (kolagjen + kolagjen të hidrolizuar), ky krem hidratues ​​ndihmon në rivendosjen e elasticitetit dhe shkëlqimit të lëkurës. Përqendrimi i lartë i kolagjenit të dyfishtë (5000 ppm) në përbërjen e kremit i jep lëkurës efektin maksimal të tendosjes duke rritur elasticitetin , duke rivendosur fortësinë dhe vitalitetin e saj rinor dhe duke mbushur dhe zbutur në mënyrë efektive rrudhat.

Falë përbërjes së tij shumë të përqendruar anti-plakje, e cila përveç kolagjenit të dyfishtë përfshin peptide, ceramide 3, squalane, EGF jo vetëm që forcon dhe rigjeneron lëkurën por trajton njekohesisht rrudhat dhe vijat e holla, stimulon rigjenerimin natyral të qelizave të lëkurës, forcon barrierën mbrojtëse të saj dhe hidraton intensivisht lëkurën me energjinë e fortë të kolagjenit. Prodhimi i kolagjenit fillon të ngadalësohet ndërsa plaken

Prandaj, mbajtja e niveleve të larta të kolagjenit është e rëndësishme për promovimin e elasticitetit të lëkurës. Pra, furnizimi i kolagjenit është i rëndësishëm për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës, për të zvogëluar rrudhat dhe për të rritur lagështinë e lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi