Glowyskinshop.com

NEOGEN DERMALOGY BIO PEEL GAUZE PEELING GREEN TEA 200ML (30 PADS)

Lek 1,990 Lek 2,790

NEOGEN Bau-Peel Gauze Pelling Green  janë garza inovativë me tre shtresa, në të dy anët, të bërë nga pambuku i pastër me ekstrakte të çajit jeshil.Çaji jeshil është një antioksidant i fuqishëm që parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës dhe qetëson lëkurën e irrituar, efekti i tij i fortë anti-inflamator e bën atë një aleat të fuqishëm të lëkurës në luftën kundër akneve dhe pikave të zeza.Ana e butë e garzes  e perbere nga ekstrakte të gjetheve të bimëve të çajit, vajit të pemës së çajit, gotu kola, bimë kameleoni, ekstrakte të gjetheve të aloes, pelin të zi, acidi glikolik dhe laktik kryen eksfolim kimik të lëkurës duke hequr qelizat e vdekura dhe papastërtitë nga sipërfaqja, duke e bërë  lëkurën rrezatuese dhe të lëmuar në prekje.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi