Glowyskinshop.com

Nature Republic Black Bean Anti Hair Loss Shampoo 300ml

Lek 2,190
Përbërësi kryesor i shamponit Nature Republic Black Bean kundër rënies së flokëve janë fasulet e zeza që janë një burim i madh proteinash me bazë bimore, e cila është thelbësore për rritjen e flokëve. Fasulet e zeza janë burim i mirë i zinkut, i cili ndihmon ciklin e rritjes dhe riparimit të flokëve. Gjithashtu fasulet ofrojnë shumë lëndë të tjera ushqyese të shëndetshme për flokët, duke përfshirë hekurin, biotinën dhe folatin. Ekstrakti i sojës së zezë të ishullit Jeju (2,2 PPM) ndihmon në lehtësimin e rënies së flokëve, ushqen flokët dhe promovon shkëlqimin dhe shkëlqimin natyral. Ngjyra e zezë nuk është ngjyruese artificiale, por vjen natyrshëm nga përbërësi i ujit të torfe. Ai kontrollon PH-në e flokëve dhe skalpit tuaj që të jetë i balancuar dhe parandalon tharjen. Për shkak të përbërësve kryesorë si niacinamidi, acidi salicilik, dexpanthenol, shampoja ndihmon në zbutjen e simptomave të rënies së flokëve. Pasi të keni lagur flokët dhe lëkurën e kokës me ujë të ngrohtë, aplikoni një sasi të përshtatshme në mënyrë të barabartë në flokë dhe lëkurën e kokës, masazhoni dhe shpëlajeni tërësisht.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi