Glowyskinshop.com

MIZON YOUTH CLEANSING MILK 200ML

Lek 2,590

Mizon Youth Cleansing Milk është një ndryshim i lojës në botën e kujdesit të lëkurës, me përbërësin e tij të gjeneratës së ardhshme të Vitaminës A që është përmirësuar me retinal për të dhënë rezultate të shkëlqyera për përmirësimin e rrudhave, zvogelimin e poreve, njetrajtesimin e tekstures dhe rigjenerimin e thelle te lekures!

Me 94% përbërës natyralë, ky lares me baze qumeshti është jo vetëm efektiv, por edhe i butë, duke e bërë të sigurt edhe për llojet më të ndjeshme të lëkurës. Me fuqinë e saj pastruese , kjo formulë pa sulfate heq grimin e lehtë ndërsa hidraton lëkurën, duke ju lënë një pamje rrezatuese dhe të freskët.

E mbushur me retinal, aminoacide dhe squalanw, kjo formulë funksionon për të zbuluar strukturën më të lëmuar të lëkurës duke rivendosur dhe ruajtur ekuilibrin natyral të lëkurës. I testuar dermatologjikisht dhe i formuluar për të gjitha llojet e lëkurës, ky lares është i përsosur për ata që duan të përjetojnë përfitimet e retinolit pa ashpërsinë që shpesh vjen me të.

Për ta përdorur, thjesht aplikoni një sasi në fytyrë dhe masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore, më pas hiqeni me një copë pambuku ose shpëlajeni me ujë të vakët.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi