Glowyskinshop.com

Mizon Snail Repair Intensive Ampoule 30ml

Lek 2,990

E shkëlqyeshme kur lëkura ka nevojë për një rinovim intensiv, Ampula Intensive e Mizon ka gjithçka për të zhbërë dëmtimet dhe për të rikthyer shkelqimin e shendetshem te lekures tuaj. E perbere nga 80% filtrati të sekretimit të kërmillit, ampula zbut linjat e holla dhe rrudhoset duke rritur qëndrueshmërinë e përgjithshme të lëkurës.

Në listën e përbërësve do të gjeni edhe përbërësin e kërkuar “EGF”, i cili ka një numër të pabesueshëm vetish fantastike. EGF redukton rrudhat, linjat e holla, shenjat nga dielli dhe shenjat e akneve. Në të njëjtën kohë, shton shumë lagështi, shtrëngon lëkurën dhe i jep lëkurës butesi dhe elasticitet.

Mucina e kërmillit rinovon: zbut rrudhat, parandalon shfaqjen e tyre, ka një efekt lifting, e bën lëkurën të fortë dhe elastike.
Acidi hialuronik hidraton dhe Panthenoli lehtëson inflamacionin dhe skuqjen, qetëson lëkurën e irrituar dhe mbron nga dëmtimet mjedisore. Ekstrakti i shegës është një antioksidant i fuqishëm që parandalon foto-plakjen e lëkurës. Dhe ekstrakti i kakaos ushqen lëkurën dhe i jep asaj shkëlqim. Kompleksi peptid ndalon procesin e plakjes, stimulon rigjenerimin e qelizave, duke i dhënë lëkurës elasticitet dhe qëndrueshmëri. Adenozina është një komponent i fuqishëm kundër plakjes që stimulon prodhimin e kolagjenit dhe e barazon lëkurën.

Serumi i fytyrës me ampulë hidraton intensivisht, përshpejton rigjenerimin e qelizave, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe ngadalëson procesin e plakjes. Në një kohë të shkurtër, lëkura juaj do të rinovohet, do të bëhet e lëmuar, e freskët dhe e mëndafshtë.

Serumi është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës nga problematika, e ndjeshme, e dehidratuar deri tek ajo mature.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi