Glowyskinshop.com

MIZON Snail Repair Eye Cream 25ml

Lek 1,990

Kremi i syve Mizon Snail Repair Eye ka një formulë shumëfunksionale që përmban 80% të filtratit të mucinës së kërmillit, një stimulues biologjikisht aktiv dhe një antioksidant i fuqishëm qe mbron qelizat nga shkatërrimi dhe plakja e parakohshme. Kremi redukton shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave duke nxitur prodhimin e kolagjenit dhe duke parandaluar plakjen e parakohshme të shkaktuar nga radikalet e lira.

-Mucina e kërmillit rinovon, zbut rrudhat dhe forcon lëkurën, duke përmirësuar pamjen e saj. Vaji Meadowsweet ka veti hidratuese, ushqen dhe zbut, qetëson lëkurën e irrituar, rikthen funksionet mbrojtëse dhe parandalon humbjen e lagështisë.

-Niacinamidi në formulë zbardh rrathët e errët dhe zhduk shenjat e hiperpigmentimit, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke barazuar ngjyrën e lëkurës rreth syve. 

-Phytosanual mbron lëkurën nga humbja e lagështisë, pengon plakjen e lëkurës dhe redukton ndikimin negativ të faktorëve negativë të jashtëm.

-Dylli i bletës ka vetitë më të forta anti-inflamatore, zbut, përshpejton rigjenerimin e indeve të lëkurës, krijon një shtresë mbrojtëse të padukshme në lëkurë.

-Acidi hialuronik hidraton thellë. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Duke kuruar një listë mbresëlënëse përbërësish, ky krem ​​i mrekullueshëm është një nga produktet që duhet ta provoni dhe nuk do dëshironi ta anashkaloni.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi