Glowyskinshop.com

Mizon Skin Energy Collagen 100 Ampoule 30ml

Lek 2,017 Lek 2,690

Mizon Original Skin Energy Collagen 100 përbëhet nga një serum i koncentruar i pasuruar me kolagjen dhe peptide, ideal për lëkurën mature që ka nevojë për një rritje të elasticitetit, qëndrueshmërisë dhe ndihmës kundër shenjave të plakjes. Në këtë mënyrë, ky produkt ndihmon në zbutjen e shfaqjes së rrudhave dhe linjave të holla duke hidratuar, ushqyer dhe rigjeneruar lëkurën. Nga ana tjetër, përbërja e tij pa agjentë agresivë për lëkurën e bën këtë koncentrat ideal edhe për lëkurë të ndjeshme.

Pentapeptide-3 është një komponent i mirë kundër rrudhave, mbush rrudhat e vogla dhe gjithashtu stimulon prodhimin e kolagjenit. Acetyl Hexapeptide- 8 siguron një lëkurë rigjeneruese, hidratuese, ushqyese dhe ringjallëse thellë në epidermë.
Me pak fjalë, ky serum i përqendruar kryen një efekt forcues dhe lifting në lëkurë duke e hidratuar atë thellësisht dhe duke ndihmuar në reduktimin e shenjave më të thella të plakjes.

Acidi hialuronik, peptidet, vitamina B5, ekstraktet bimore hidratojnë në mënyrë efektive lëkurën, parandalojnë humbjen e lagështisë nga sipërfaqja e saj. Lëkura e fytyrës bëhet e rregulluar, e lëmuar, elastike.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi