Glowyskinshop.com

Mizon Salon Master Hair Clinic 150ml

Lek 1,867 Lek 2,490
Maska intensive 3-në-1 për flokët dhe skalpin riparon flokët e dëmtuar, rigjallëron skalpin dhe shton volumin. Produkti lufton flokët e thatë dhe të brishtë në kohën më të shkurtër të mundshme, i trash ato, zbut dhe mbyll folikulat e flokëve të dëmtuara dhe jep një shkëlqim të shëndetshëm. Krijon volum rrenje, trash dhe forcon flokun ne te gjithe gjatesine e tij duke i lene te bute dhe me shkelqim. Maska ndihmon në parandalimin e rënies së flokëve, ushqen intensivisht skalpin. Eliminon në mënyrë efektive zbokthin dhe kruajtjen, nxit shërimin e inflamacioneve. Produkti rregullon aktivitetin e gjëndrave dhjamore dhe largon sebumin e tepërt, i cili ndihmon flokët të ruajnë një pamje të pastër dhe të freskët për një kohë të gjatë. Me përdorim të rregullt, flokët transformohen, bëhen të fortë, të trashë dhe rikthejnë volumin. Efekti i maskes zgjat per 72 orë.
Përbërësit kryesorë:
Maska përmban një kompleks prej 7 llojesh kolagjeni, i cili e bën lëkurën të hidratuar, të dendur, të shëndetshme, aktivizon rigjenerimin e qelizave dhe ushqen në mënyrë perfekte skalpin. I jep flokëve elasticitet, qëndrueshmëri dhe forcë.

Kolostrum (1000 ppm) është një substancë që lirohet në 72 orët e para pas lindjes. Përmban 3 herë më shumë proteina se qumështi i zakonshëm.

Kompleksi i proteinave (10.540 ppm) i jep flokëve butësi të mëndafshtë dhe elasticitet natyral, flokët stilohen dhe menaxhohen lehtesisht , lehtëson krehjen, mbron flokët nga rrezet ultravjollcë. Proteinat absorbohen plotësisht në flokë, duke riparuar kutikulat e dëmtuara dhe duke parandaluar dëmtimin, majat e çara dhe humbjen e proteinave dhe formojnë një shtresë mbrojtëse në sipërfaqen e flokëve.

Një kompleks prej 20 aminoacidesh, të cilat përbëjnë përbërësit proteinikë të flokëve, sigurojnë ushqim intensiv për flokët e dëmtuar, e bëjnë atë elastik dhe të butë. Rikthen vitalitetin dhe shkëlqimin e shëndetshëm. Ata rikthejne proceset metabolike në lëkurën e kokës, gjë që ndihmon në forcimin e gjëndrës së flokëve dhe përmirësimin e ushqyerjes së flokëve. Ata mbushin porozitetin e flokëve, duke e bërë atë më të dendur pa e rënduar.

Kompleksi i vitaminave përbëhet nga 7 lloje të vitaminave B, duke përfshirë panthenol (B5) 2000 ppm, i cili është shumë efektiv për rënien e madhe të flokëve. Kompleksi mbron nga ndikimet mjedisore, rigjeneron qelizat, ushqen dhe rigjeneron flokët dhe skalpin gjithashtu parandalon rënien e flokëve.

Perdorimi: Aplikojeni maskën në flokë dhe skalp të pastër pas larjes se flokeve, ne floke të lagur. Masazhojeni per disa minuta dhe shplajeni me ujë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi