Glowy Skin Albania

MIZON PHYTO PLUMP COLLAGEN DAY CREAM 50ML

Lek 1,792 Lek 2,390

Kremi i  ditës MIZON Phyto Plump Collagen është një produkt për kujdesin e lëkurës i krijuar për të hidratuar, ushqyer dhe mbrojtur lëkurën gjatë ditës. I formuluar me përbërës bazë kolagjenin ,për të ndihmuar në zbutjen e lëkurës dhe zvogëlimin e shfaqjes së linjave të holla dhe rrudhave. Ekstraktet PHYTO janë komponime me origjinë bimore të njohura për vetitë e tyre antioksiduese. Ato ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet mjedisore dhe promovojnë një pamje të shëndetshme dhe rrezatuese. Përbërësit  hidratues  si panthenoli, mbajnë  lëkurën të hidratuar gjatë gjithë ditës. Kjo ndihmon në parandalimin e tharjes dhe promovon një strukturë të butë dhe të lëmuar të lëkurës. Adenosina përmirëson linjat e mimikës ndërkohë që niacinamidi lufton njollat  dhe ndricon lëkurën. Produkti permban gjithashtu tocopherol (vitamine E) që ofron mbrojtje ndaj dëmtimeve mjedisore dhe të shkaktuara nga rrezet UV. 

Produkt vegan, pa silikone dhe alkoole te shtuara.
I përshtatshëm për lëkurat e thata, normale dhe sensitive.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi