Glowyskinshop.com

Mizon Niacinamide Smoothing Body Lotion 300ml

Lek 2,017 Lek 2,690

Një locion unik trupi me përbërës të koncentruar që targetojne nje sere problematikash qe mund te kete lekura juaj. Përbërja përmban 10% niacinamide, vitaminë C, acide AHA, të cilat ndriçojnë, zbardhin papërsosmëritë e lëkurës, nxisin rinovimin e lëkurës dhe zbutin sipërfaqen e saj.

Një derivat i vitaminës C, së bashku me acidin laktik (AHA) dhe niacinamidin jep shkëlqim, barazon tonin, ka një efekt qetësues, zbut, parandalon shfaqjen e njollave dhe strijave. Produkti përthithet shpejt dhe nuk le ngjitje ne lekure. Nuk përmban parfume dhe vajra esencialë. Është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme. Locioni përmirëson ngjyrën e lëkurës, tonifikon dhe eksfolon në mënyrë delikate shtresën korneum të epidermës.
Kombinimi i niacinamidit dhe vitaminës C, dy nga produktet natyrale më të sigurta dihet se zvogëlojnë reduktimin e melaninës që është shkaku i pigmentimit. Produkti përmban AHA, të cilat ndihmojnë në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës. Ai largon qelizat e vdekura të lëkurës në sipërfaqen e lëkurës pa e irrituar atë, duke e lënë lëkurën tuaj të lëmuar.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi