Glowyskinshop.com

Mizon Multi Function Formula Snail Repair Intensive Essence 100ml

Lek 2,690

Mizon Snail Repair Intensive Essence është një tjetër gjetje e jashtëzakonshme per rigjenerimin e thelle te lekures. Me 88% ekstrakt të mucinës së kërmillit, kjo esence përshpejton prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe riparon dëmtimet si në nivelin sipërfaqësor ashtu edhe në atë qelizor. Së bashku me adenozinën, lufton rrudhat dhe linjat e holla dhe rrit qëndrueshmërinë e lëkurës. Ekstrakti Centella asiatica më pas zbeh shenjat e akneve, eliminon njollat ​​ekzistuese dhe parandalon shpërthimet e ardhshme akneike. Për një efekt hidratues, ai përmban acid hialuronik që jo vetëm hidraton, por edhe përmirëson aftësinë e lëkurës për të mbajtur lagështinë. Absorbohet shpejtë dhe lehtësisht pa lene ndjesi ngjitese.

Për më tepër, me përdorim të vazhdueshëm, ky produkt ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së shenjave të akneve dhe njollave të vogla. Nga ana tjetër, kjo esencë përmban veti anti-inflamatore, gjithashtu ndihmon në shërimin e puçrrave aktive dhe parandalimin e shfaqjes së tyre.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi