Glowyskinshop.com

Mizon Mizon S-Venom Wrinkle Tox Cream 50ml

Lek 2,617 Lek 3,490

Kremi Mizon S-Venom Wrinkle Tox eshte nje krem rigjenerues me helm gjarpri do t'ju ndihmojë të trajtoni efektivisht rrudhat, të lëmoni teksturen, të rrisni qëndrueshmërinë, tonin dhe elasticitetin si dhe t'i jepni një pamje të shëndetshme rinore. Kremi ka një efekt shumë intensiv kundër plakjes, shtrëngon poret, rikthen strukturën e indeve të epidermës. Ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së palosjeve nasolabiale, linjave horizontale dhe vertikale në qafë. Komponentët janë gjithashtu të njohur për efektin e tyre tonik dhe anti-inflamator. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përbërësit kryesorë aktivë:

– Peptide SUN®-AKE (4%) është zhvillimi më i fundit i shkencëtarëve zviceranë. Efekti i peptidit është i krahasueshëm në shumë mënyra me atë të Botox-it: të dyja substancat relaksojnë në mënyrë efektive muskujt. Megjithatë, ndryshe nga Botox-i injektues, veprimi i SUN-AKE është gjithmonë 100% i sigurt. SUN-AKE imiton funksionet e helmit të gjarprit. Ajo ngrin lëvizjen e muskujve të fytyrës që shkaktojnë rrudha. SUN-AKE bllokon aktivitetin e impulseve nervore që janë përgjegjëse për tkurrjen e lëkurës, prandaj rrudhat zbuten. Vetitë efektive kundër plakjes së peptidit janë vërtetuar në studime in vivo.

– Copper Tripeptide-1 është një përbërës inovativ që nxit prodhimin e kolagjenit dhe rigjenerimin e lëkurës. Përveç kësaj, kjo substancë aktive lufton në mënyrë aktive radikalet e lira që janë të dëmshme për shëndetin e lëkurës.

– EGF (Epidermal Growth Factor) është një polipeptid që frenon plakjen. Për shkak të aftësisë së saj për të stimuluar rritjen e qelizave epidermale, proteina ndihmon në reduktimin e rrudhave, ushqen dhe hidraton lëkurën, rrit funksionin e saj mbrojtës, redukton irritimin dhe skuqjen.

– Vitaminat C dhe E, duke kombinuar veprimin e tyre, mbrojnë lëkurën nga faktorët agresivë të mjedisit dhe mbrojnë qelizat e lëkurës nga plakja e parakohshme.

– Beta-glukani ndihmon në përshpejtimin e prodhimit të kolagjenit dhe elastinës dhe hidraton thellesisht lekuren.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi