Glowyskinshop.com

Mizon Cicaluronic Non-Nano Sunblock SPF50 + PA +++

Lek 1,642 Lek 2,190

Mizon Cicaluronic Non-Nano Sunblock SPF50 + PA +++ – eshte nje krem kundër diellit qe përmban ekstrakt Centella dhe pesë lloje të acidit hialuronik. Përveç mbrojtjes nga rrezet UV, kremi gjithashtu zbut dhe hidraton në mënyrë efektive lëkurën. Kremi hipoallergjik ka një bazë uji-vaj që mbron menjëherë lëkurën nga rrezatimi ultravjollcë dhe është rezistent ndaj djersës dhe lagështisë. Kremi jep një ndjesi freskie dhe nuk lë fund ngjitës. Me ndihmën e sistemit unik Non-Nano, i cili nuk përmban nanogrimca, kremi nuk thith rrezet e diellit, por i reflekton ato, duke mbrojtur me siguri lëkurën, duke parandaluar djegien e lëkurës dhe fotoplakjen.

I përsosur për shtresim pasi nuk grumbullohet nën lëkurë kur përdoret me produkte të tjera për kujdesin e lëkurës dhe make-up. Për një nxitje qetësuese, ka ekstrakt centella asiatica në përzierje për të lehtësuar skuqjen dhe për të ngadalësuar dëmtimin e shkaktuar nga agresorët e jashtëm. Acidi hialuronik 5-fish më pas ndihmon në forcimin e funksionit të pengesës natyrore të lëkurës duke ofruar një dozë të madhe hidratimi. Një përzierje e aloe, kastravec, çaj jeshil dhe barishte përmirëson më tej pamjen e përgjithshme të lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi