Glowyskinshop.com

Mizon Cicaluronic Cleansing Balm 80ml

Lek 1,990

Balsami pastrues Mizon Cicaluronic – Zbut lëkurën, rikthen nivelet e lagështisë dhe heq edhe grimin e rëndë të papërshkueshëm nga uji. Produkti hipoallergjik përmban centella asiatica dhe acid hialuronik për të qetësuar dhe hidratuar lëkurën. Nuk shkakton thatësi as acarim, lë një ndjenjë butësie, hidratimi dhe freskie pas larjes.

-8 lloje të acidit hialuronik me peshë të ndryshme molekulare – formojnë një shtresë mbrojtëse në lëkurë, duke parandaluar humbjen e lagështirës. Forcon funksionet mbrojtëse të lëkurës, zbut rrudhat, kthen butësinë dhe elasticitetin.
-Centella asiatica - ka një efekt të fuqishëm shërues. Falë këtij komponenti, sherbeti hidrofilik lehtëson inflamacionin dhe përshpejton shërimin e lëkurës, ruan lagështinë në qelizat e epidermës. Redukton ndjeshmërinë e lëkurës, zvogëlon edemën dhe manifestimin e rosacea.

-Ekstrakti i kungullit – ngop lëkurën me vitamina, forcon epidermën dhe lehtëson inflamacionin. Parandalon dëmtimin e fibrave të epidermës, barazon mikrorelievin dhe jep elasticitet.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi